Tvořivý on-line program pro děti

s balíčkem hlíny až k vám domů

TÝDEN

S HLÍNOU

Tvořivý online program

pro děti s balíčkem hlíny

až k vám domů

TÝDEN S HLÍNOU

Předprodej do 12. 4.

Chyťte si svůj balíček s hlínou a užijte si společně s dětmi od 2 do 8 let prožitkové tvoření u vás doma i bez keramické pece.

  Pamatujete si ještě z dětství, jak příjemné je cítit v rukou keramickou hlínu?

  Nenapadlo vás nikdy, že že ji můžete použít k domácímu tvoření?

  Hledáte nový osvědčený výtvarný materiál, který vaše děti zaručeně vtáhne, udrží ve výtvarném procesu a pomůže jim vyrovnat se s přetlaky všedního dne?

  Věděli jste, že hlínou můžete i malovat nebo ji využít při batikování, malování suchým pastelem a dalších výtvarných technikách?

Inspirujte se mými zkušenostmi, zamilujte se společně se mnou do hlíny a začněte ji s dětmi objevovat doma, ve školce nebo ve výtvarném kroužku.

Co vás v Týdnu s hlínou čeká?

  Členská sekce s fotonávody na 7 hliněných projektů projektů .

  Krátká videa, která vás uvedou do principů prožitkového tvoření s hlínou.

  14 dnů povzbuzení a spousty inspirace v uzavřené facebookové skupině, kde můžete se mnou a s ostatními sdílet fotografie z tvoření nebo se mě na cokoliv zeptat.

  2 kg světlé točířské hlíny, do níž se s dětmi můžete ihned zanořit.

  2 hodiny společného tvoření přes zoom.

  Fotopostupy přístupné v členské sekci po dobu 1 roku.

  Tři jarní hliněné fototoprojekty (Koťátka, Zajíčci a Ptáčci).

Co říkají na Týden s hlínou jeho účastníci?

“Moje děti jen tak u něčeho nevydrží v klidu, takže mě fascinovalo, jak dlouho se dokážou na práci s hlínou soustředit. I mě samotnou překvapilo, jak příjemné i uklidňující je dotýkat se hlíny a kolik možností ke tvoření hlína nabízí. Týden s hlínou mi otevřel úplně nový svět a i po jeho skončení tvoříme s dětmi s hlínou téměř každý den.

puntík tmavě růžová(100 × 100 px)
Ingrid Dach

“My jsme si Týden s hlínou užili při hodinách výtvarné výchovy, pracovní výchovy, dramatické výchovy a ve školní družině. Hlína byla kouzlem, pokusem, hrou. Velkou radost nám dělalo mačkání, trhání, plácání, matlání po rukou a malování prstem. Děti bavilo vše, každý si z těch 30 dětí našel svou radost s hlínou.”

puntík tmavě růžová(100 × 100 px)
Pavlína Kollertová

“Pro nás s nejmladší dcerou byl Týden s hlínou úplně něco nového a neznámého. Celkem jsem se bála, jak to uchopit. Ale Radka má kurzy zážitkové a krásně navedla jak na to.”

puntík tmavě růžová(100 × 100 px)
Andrea Čočková
Pták z keramiky vytvořené v rámci oblíbeného online kurzu prožitkového tvoření s keramickou hlínou pro děti od 2 do 8 let lektorky a arteterapeutky Radky Rubešové - Týden s hlínou
Kočka z keramiky vytvořené v rámci oblíbeného online kurzu prožitkového tvoření s keramickou hlínou pro děti od 2 do 8 let lektorky a arteterapeutky Radky Rubešové - Týden s hlínou
Zajíčci z keramiky vytvořené v rámci oblíbeného online kurzu prožitkového tvoření s keramickou hlínou pro děti od 2 do 8 let lektorky a arteterapeutky Radky Rubešové - Týden s hlínou

“Zúčastnila jsem se Týdnu s hlínou. Moc se mi líbí přístup Radky – zaměření na proces ne na výsledek! Tvořím doma se synem (6let) a je to super! Nejvíc to baví mě 🙂. On si dělá vše po svém, ale když viděl, jak mě to baví, rád se postupně přidal a objevil, že hlína má fakt své kouzlo 🙂.”

puntík tmavě růžová(100 × 100 px)
Monika Semerádová

“Týden s hlínou mi ukázal hlínu jako přírodní, plastický a uklidňující materiál, který na sebe ochotně vezme jakoukoliv podobu, kterou si děti přejí. A taky, že tvořit z hlíny i s malými dětmi je celkem jednoduché a dají hlíně přednost i před koukáním na TV! Hlínu již více než rok skladujeme v orig. krabici, mokré látkové pleně a igelitu a stále je jako nová. A nepořádek? Pořiďte si v Actionu velkou podložku na stůl, tu pak krásně setřete hadrem nebo umyjete ve vaně. “

puntík tmavě růžová(100 × 100 px)
Petra Harmáčová

Hlína probudí nadšení do tvoření i v dětech, které nejsou zapálení pro věc od přírody. Skvělá aktivita pro smysluplně strávený čas s dětmi. Rozvíjí a posiluje vztah rodič – dítě společným zážitkem. “

puntík tmavě růžová(100 × 100 px)
Zuzana Stříteská

Kdo bude vašim průvodcem v Týdnu s hlínou?

Trpaslíci z keramiky vytvořené v rámci oblíbeného online kurzu prožitkového tvoření s keramickou hlínou pro děti od 2 do 8 let lektorky a arteterapeutky Radky Rubešové - Týden s hlínou

Pojďte se mnou udělat další krok do světa prožitkového tvoření

Ráda se s vámi podělím o zkušenosti, které jsem načerpala během 15 let vedení výtvarných aktivit a jako absolventka řady arteterapeutických výcviků. Jsem spoluautorkou knihy Výchova prožitkem, která je vyhledávanou metodickou příručkou  pro pedagogy MŠ.

Mým největším přáním je, aby se děti nebály svobodně tvořit a rodiče nebo pedagogové od nich neočekávali perfektní výsledek. Jsem přesvědčená, že důležitější je samotný proces tvorby a radost, kterou dětem objevování výtvarného světa přináší.

Video-reference:

“Jako fyzioterepeutka i jako máma dítěte se speciálními potřebami jsem z Týdne s hlínou nadšená. Je to skvělý způsob, jak se jinak výtvarně vyjádřit a jak zapojit smysly i tělo do procesu tvoření.”

Eva Hlušičková

“S dcerami (8 a 12 let) jsem byly s Týdne s hlínou nadšené. Holky byly zaujaté navzdory zkušenostem z keramického kroužku. Nejvíc jsme si užili společné tvoření na zoom, kde nás Radka krok za krokem provedla.. “

Lenka Šoltová

Dopřejte dětem pocit, že zaboří ruce do hlíny a zapomenou na okolní svět!

Dejte mi vědět, až znovu poběží Týden s hlínou

  • Registrací souhlasíte s mým zpracováním vašich osobních údajů. Jsou u mě v bezpečí, zacházím s nimi dle mých Zásad ochrany osobních údajů.