Vyhledávat

Dej mi napít své lásky aneb kouzelný čaj pro rodiče a děti

Protože se blíží svátek Sv. Valentýna, přináším vám jeden námět ke společnému tvoření. Tvoření všeho druhu, ať už drobné rukodělné práce nebo malování na nejrůznější témata, může být dobrý prostředkem pro relax, zklidnění či pro posílení vzájemného vztahu a sebepoznání mezi rodiči a dětmi.

Důležité je, že chcete zažít něco společně, užívat si poklidnou energii při kreslení, psaní, lepení a stříhání. Toto tvoření je jednoduché, čisté, oku lahodící. A ještě si na něm pochutnáte. O co že se jedná? O vlastnoručně ozdobenou krabičku plnou čajů, přičemž každý z nich obsahuje láskyplný vzkaz.

K této aktivitě mě inspirovala jedna fotka v uzavřené skupině k online kurzu pro Mámy a dcery. A protože jsem právě organizovala víkend pro své velké i malé přítelkyně, rozhodla jsem se využít potenciál tohoto nápadu. Nyní si ho podle návodu můžete vytvořit i vy společně se svými dětmi (nejen dcerami).

Co budete potřebovat?

 • pestrobarevné papíry v pastelových a květinových barvách určené na scrapbooking (seženete je ve výtvarných potřebách, někdy v Lidlu)
 • nůžky
 • lepidlo v tyčince
 • raznice kytičky nebo kolečka (není nutná, můžete si tvary sami vystřihnout)
 • krabičku s čajem, který vám oběma chutná
 • tenkou fixu či gelovku
 • asi tak hodinku času, kdy vás nebude nikdo rušit
caj-2

Jak na to?

Čaje v krabičce si rozdělte na polovinu. Půlku ozdobí rodič a půlku dítě. Z barevných papírů si vystřihnete nové “visačky” dle vaší fantazie. Mohou to být srdíčka, kytičky, kolečka. Pokud máte raznice, můžete je použít. Na jeden čajový pytlík budete potřebovat vždy 2 papírové tvary.

Mezi tyto papírové ozdůbky vlepíte lepidlem v tyčince originální papírovou visačku. Pokud by byla původní visačka moc velká, můžete ji zastřihnout do menšího tvaru, aby se zcela schovala. Tímto způsobem ozdobíte všechny čajové pytlíky. Na ozdobné visačky si může psát vzkazy či přáníčka, která toho druhého  potěší.

caj-3

Papírovou krabičku polepíte ozdobnými papíry a vložíte do ní pytlíčky s čaji. A máte hotovo! Teď už si jen vytvořte si rituál, při kterém budete čajík popíjet. Může to být jen tak, když si jeden z vás vzpomene nebo můžete mít nějaký pravidelný termín v měsíci. To už je na vás. Zároveň můžete vlastnoručně ozdobeným čajem potěšit někoho blízkého – tátu, babičku nebo třeba paní učitelku.

Jak si spolu tvoření ještě více užít?

 • Vytvořte podobný dárkový čaj pro babičku, kamarádku nebo paní učitelku.
 • Pokud si budete psát vzkazy na visačky, zvolte jednobarevný nebo méně výrazný papír.
 • Dávejte pozor, obzvláště s menšími dcerami, ať se vám šňůrky od čaje nezamotají do sebe. Chce to pak hodně trpělivosti je rozplést.
 • Rozdělte si činnosti podle toho, jak vás baví. Jedna dělá pytlíčky, druhá krabičku. Jedna vystřihuje, druhá nalepuje. Najděte si formu spolupráce, která funguje.
 • Je možné, že vaše dcera je mnohem kreativnější, protože ještě nezískala zábrany v tvoření. Nechte se jí inspirovat, vtáhnout a žasněte nad jejími nápady, barevnými kombinacemi i nedokonalými tvary či písmem.
caj-4-1

Pokud vás zajímají další tipy na tvoření, přihlaste se do SRDÍČKOVÉHO TÝDNE, kde získáte další náměty na společné valentýnské tvoření s dětmi.

2 Komentářů

 • Lenka

  Dobry den,zatim nemate aktivni odkazy na Kongres pro mámy…

  16/12/2019 v 21:05
 • Babka Korenarka

  Mily napad s temi caji, mam v planu s detmi v druzine vytvorit dvojity papirovy hrnek a do nej ulozit 3ks takto ozdobenych cajovych sacku. Hodi se jak k Valentynovi, tak v dobe chripek, tak ke Dni matek.
  Zdravim Vas a tesim se na srdickovy tyden. 🙂
  Zd. Langova

  02/02/2021 v 02:56

Vložte komentář k příspěvku