Vyhledávat

Ohlédnutí za lednem 2022

Co všechno se v lednu odehrálo v mém virtuálním i reálném životě? To se dozvíte v tomto krátkém měsíčním přehledu. Přála bych si psát článek tohoto typu pravidelně. V tom celoročním už mám praxi a vím, jaké mi přináší uspokojení. Tak věřím, že i s měsíčními ohlédnutími to bude podobné.

Focení na vlastní pěst

Na dva dny v lednu se naše ložnice proměnila ve fotoateliér. Měla jsem objednanou fotografku, ale nakonec  jsem se do focení pustila sama. Není to sice až tak profi, ale kombinace iPhonu, barev a skvělých fotomodelů to vytáhla na dostačující úroveň. Moje poslední profi fotky jsou už skoro 3 roky staré. Chtěla jsem si dopřát osvěžení a připravit se na únorovou propagaci ONLINE ATELIÉRU.

Srdíčková výzva už se chystá

Focení už probíhalo v „srdíčkovém duchu” a konečně mám fotky, které zachycují radostnou atmosféru tvoření rodiče a dítěte.

Tvořivá výzva na valentýnské téma vypukne sice až v únoru, ale já už se na ni připravuji nyní. Vloni jí prošlo přes 3000 účastníků a já doufám, že letos tomu bude stejně. Nenechte si ji ujít a přihlaste se už nyní.

První reels je na světě

Nové fotky přinesly i tvůrčí impulsy v podobě nových reels videí na INSTAGRAMU. Při focení jsem si natočila různé časosběry i krátká videa. Do tvoření reels budu muset ještě hlouběji proniknout, ale první vlaštovky jsou na světě, a to hlavně díky podpoře Květuše Vašířové.

10 tipů na společné tvoření

Napsala jsem první článek tohoto roku a rovnou se zařadil mezi nejúspěšnější. Už 3000 čtenářů se inspirovalo mými tipy. Zkuste i vy malovat na hudbu, obkreslit si ruce nebo si vytvořit vlastní tvořivé karty.

Malý flétnista

U nás doma teď frčí propojení hudby a kreslení. Nejmladší syn tráví spousty času vytvářením vlastních not, které si sám píše a poté je přehrává své učitelce flétny. A to je naše lednová novinka. V místní ZUŠ jsme z různých důvodů neuspěli, a tak jsem velmi vděčná, že můžeme mít hodiny flétny online v klidu domova, se vstřícným a podporujícím vedením.

Slavíme 11. narozeniny

Oslavy narozenin naší Zuzky se vždy nesou v kreativním duchu. Na kamarádské oslavě se nejprve rozloučila s „desátým rokem”. Napsala ho papír fixami a poté spálila. Super efekt nám dodalo lepidlo kanagon, které možná pamatujete ze svého dětství.

Tentokrát bylo také jasné, že budeme péct duhový dort. Nejprve jsem chtěla využít přírodní barviva, ale poté, co pudr z červené řepy po upečení nebyl v korpusu vůbec znát, jsme zůstali u osvědčených potravinářských barev. Věřím, že jednou v roce trochu éček přežijeme. A za tu radost a obdiv na rodinné oslavě to rozhodně stálo.

Sněhurka a 7 trpaslíků

V ONLINE ATELIÉRU jsme jeli na vlně Sněhurky a sedmi trpaslíků. Vyzkoušeli jsme si malování černým uhlem, tvoření z plsti i malování na trička.

Tento měsíc jsme také začali testovat tvoření na na zoom na živo a má velký úspěch. Zvládli jsme Lední medvědy i Srandovní portréty. A jak si to užili rodiče s dětmi?

Nakonec se zapojily obě cácorky a chtějí zítra pokračování. Marijánce dokonce takové komorní online prostředí evidentně vyhovuje i víc a i se chce zapojit do hovoru…Je nadšená, že konečně viděla tu tetu Radku, co nám posílá ty fajn tvořící úkoly.” Marie Horáková

Knížky, které jsem přečetla

V tomto měsíci se na mém konferenčním stolku zabydlely dvě knihy. Poté, co jsem konečně dočetla román Podzemní železnice, jsem se vrhla na knihu od Ježíška – Nedělní párty s Picassem. Hned mám chuť jít do galerie nebo alespoň vzít do rukou knihu o umění a povídat si s dětmi o obrazech, které je zaujmou.

Druhá kniha Ukrytý poklad je novinka z Portálu od mé oblíbené dětské gestalt terapeutky Violet Ouklander. Popisuje nejrůznější expresivní techniky, které používá při terapeutické práci s dětmi. Baví mě její pojetí psychoterapie a laskavý přístup.

A na co se chystám v únoru?

Jak se vám ohlédnutí líbilo? Potkáme se u společného tvoření v únoru? Napište mi vzkaz do komentáře a nezapomeňte se přihlásit do SRDÍČKOVÉHO TÝDNE.

1Komentář

  • Klara

    Dobry den nejde mi to v mobilu moc cist obrazky letaji do textu ale tusim ze super a ohlednuti si take napisu at se pohnu z mista 😉

    08/02/2022 v 08:36

Vložte komentář k příspěvku