Vyhledávat

Rok 2021 v obraze? Barevná a kreativní jízda!

Leden 2021 jsme otevřeli ve skupině Tvoříme s prožitkem minitvořivou výzvou. Navázali jsme tak na loňský rok, kdy obdobných tvořivých minivýzev proběhlo celkem osm. Přesně před rokem jsme začínali s minivýzvou RECYtvoření aneb Zachraň hračky z koše, kdy jsem každý den jsem zveřejňovala tipy, jak využívat staré nebo rozbité hračky při prožitkovém tvoření.

Letošní výzva nesla název ROK V OBRAZE a sešlo se přes 100 originálních výtvorů vytvořených rodiči a dětmi, předškoláky ve školce nebo dětmi ve školní družině. Dokonce i někteří dospělí neodolali a vytvořili si svůj vlastní obraz.

Jak výzva probíhala a jaké bylo výtvarné zadání?

Jak vypadá váš rok 2021 v obraze? Nakreslete, namalujte, vymodelujte, poskládejte pomocí výtvarných i nevýtvarných materiálů číslice 2-0-2-1. Zapojte svou fantazii, dívejte se kolem sebe a tvořte.

Pro inspiraci jsem vložila v průběhu týdne i své 3 vlastní nápady.

Už pár hodin po zadání začali účastníci vkládat do skupiny své úžasné výtvory a já jsem se radovala, co vše je možné vymyslet. Těch nápadů a netradičních materiálů, kterých se vynořilo.

Jak si poradili prvňáčci?

Krom rodičů s dětmi se zapojila i Pavlína Kollertová se svými prvňáčky. Podívejte se na pár obrazů, které vznikly pod jejím vedením. Tvořit lze z hraček, stavebnic, výtvarných pomůcek či nařádí. I takto může vypadat výtvarná výchova – nejen malování a kreslení.

Ve školce to byla taky zábava!

Téma čísel a nového roku zakomponovala do výuky v MŠ i Jana Zetková. Jednoduchý námět navázaný na řadu předškolních dovedností, práci se smyslovým materiálem a rozvoj tvořivosti.

Když dospělí nedokáží odolat kreativnímu pnutí

Některé dospělé ženy z řad pedagogických pracovníků neodolaly a tvořily si samy dle mého zadání.

“Dneska jsem si sama prohrála, užila si klidu po Vánocích, kdy nic nemusím.. Pojala jsem letopočet tak, ať je jaro jarem, léto létem… Zkrátka rok jak býval.”

Eva Illková

“Cestou z práce nakoupila lentilky a číslice udělala doma z nich. Teď se obětuji a pochutnám si na nich.” Hana Kukačková

Jak dopadlo losování?

Do výzvy se zapojilo přes 100 účastníků. Všechny obrázky jsme vkládali do jednoho vlákna. Po té jsem prostřednictvím lajků hlasovali o nejvydařenější OBRAZ ROKU 2021.

Vítězkou ve veřejném hlasování se stal tento obraz od Kláry Maříkové Chybiorzové. Odměnou bude kniha Nápady pro rodičovskou dovolenou.

“Srandy jsme si u toho užili hromadu. Vyfotit ty malý žížaly moc nešlo.”

Děkuji všem, co se aktivně zapojili a podíleli se tak na vzniku tohoto článku.

Na co se můžete těšit v roce 2021?

Na další tvořivé inspirace ve skupině Tvoříme s prožitkem – nejen ode mě, ale i od ostatních účastníků.

Pokud vás hravé tvoření baví, zkuste kreslicí hry, které na vás čekají v emailové výzvě zdarma.

2 Komentářů

  • Nada Votrubová

    moc hezký nápad,díky Radko!😍

    12/01/2021 v 14:24
  • Eva Illková

    Pani Radko, Vas článek čtu s úsměvem, je to moc milé shrnutí. Cenim si všech nápadů, co výtvor, to originalita😊těším se na další tvoření.

    12/01/2021 v 14:37

Vložte komentář k příspěvku