Vyhledávat

Rekapitulace aneb jak jsme společně tvořili s prožitkem v roce 2019

Stejně jako mnozí z vás jsem se i já rozhodla věnovat první lednové dny rekapitulaci toho, co mi uplynulý rok přinesl. Kdybych jej měla stručně popsat, dala bych mu nálepku Rok nových výzev. A teď nemyslím výzev osobních (i když i těch by se pár našlo :-)), ale tvořivých. K oblíbenému online kurzu jsem totiž do své nabídky přidala hned 5 menších týdenních výzev – a moc mě těší, že jste z nich byli nadšení úplně stejně jako já.

150 rodin bořilo mýty a zabořilo si ruce do hlíny

Když se řekne keramická hlína, většina lidí si představí hrníčky, sošky a další výrobky vypalované v keramické peci. A přesně to jsem chtěla změnit. Hned dvakrát jsem proto loni uspořádala Týden s hlínou. Přestože se jednalo o online projekt, dostal ode mě každý účastník poštou balíček s mou knihou Ruce v hlíně. K té jsem přidala i pořádnou porci hlíny, do které si mohly děti zabořit svoje ruce podle námětů, které jsem po celý týden zveřejňovala ve facebookové skupině. Pokud vás tato výzva minula, a přesto chcete i vy společně s dětmi prozkoumat hlínu a pak ji použít třeba k malování, přidejte se do letošního Týdnu s hlínou, který pro vás chystám na únor.

IMG_9738x+

Čtvero výzev pro čtvero ročních období

Velký úspěch Vánoční tvořivé výzvy, kterou jsem spustila roku 2018, mě přivedl na myšlenku přichystat pro vás v průběhu roku výzvy hned čtyři – ke každému ročnímu období jednu. Fanoušci prožitkového tvoření tak se mnou loni absolvovali jarní, letní, podzimní i vánoční výzvu a já jsem měla velkou radost, že konečně můžu upotřebit všechny výtvarné náměty, které jsem si tak dlouho shromažďovala do šuplíku.

“Moc děkujeme za Vánoční tvořivou výzvu. Byla krásně detailně vypracovaná. Líbila se mi i inspirace na hry před tvořením. Možnost zapojení všech členů rodiny je geniální. Projekty byly moc krásné a všechny jsme nestihli, ale po Vánocích se rádi do některých ještě pustíme. Parádní bylo i sdílení fotek a příběhů ostatních. Těšíme se na další krásné projekty.”

Andrea Hučková, maminka dvou dětí

“Děti naprosto nadšené!!! Patlání se ve škrobu super! Po přidání barev všeobecné nadšení… všechno je moc bavilo. Děkuji za báječnou inspiraci. Naše výtvarná výchova dostává naprosto jiné rozměry a děti se vždy moc těší.”

Irena Divišová, pedagog na 1. stupni
IMG_9397x

S prožitkem už se mnou tvoří víc než 6 000 z vás

Obrovskou radost mám i z toho, že se moje facebooková skupina Tvoříme s prožitkem za loňský rok rozrostla o 1 500 členů. Velmi mě těší, že se mi povedlo vybudovat podporující místo, kde se na mě s důvěrou obracíte, když potřebujete radu nebo podporu.

Skupina navíc funguje také jako otevřený online prostor pro sdílení tvořivých nápadů. Kromě toho tam pravidelně pořádám i výzvy – loni měla velký úspěch akce Domácí ateliér a letošní rok jsme zahájili výzvou RECYTVOŘENÍ aneb Zachraň hračky z koše.

E-mailová výzva, která rozproudí vaši kreativitu

Nevíte, co si pod prožitkovým tvořením představit? Hledáte snadné a osvědčené náměty na tvoření, při kterém si vystačíte s fixou a dalšími jednoduchými pomůckami? Tak přesně na vás jsem myslela, když jsem na jaře spouštěla e-mailovou výzvu. Loni si ji zdarma stáhlo víc než 1 700 účastníků – a pokud mezi nimi zatím nejste, můžete to snadno napravit.

IMG_9230x

Toto je zpětná vazba jedné z účastnic:

“I když jsou naše slečny tvořivé a neustále tvořící, byly pro nás úkoly z tvořivé výzvy výborným impulzem ke každodennímu společnému hraní, které se obvykle rozvinulo v několikahodinové soustředěné činnosti. A moc jsme se těšily, co nás asi bude čekat další den. Přes léto tak byla ideální náplní poledních pauz, kdy jsme se schovávali před vedrem doma.”

Petra (dcery 3 a 6 let)

Rok plný radosti

Loni mi udělal velkou radost i můj nový web a nové fotografie, které zachycují děti ponořené do tvoření. Na fotkách to hýří barvami a nadšením, které chci ve svých kurzech a výzvách předávat i vám. Už se nemůžu dočkat, až začnu na nový web psát další články – a potěší mě, když mi dáte vědět, co byste si na mém Barevném blogu chtěli přečíst.

banner_3
banner_2

A na co se nejvíc těším v novém roce? Samozřejmě, že na naše společné tvoření! Opět chystám hned několik tvořivých výzev a koncem ledna budu spouštět i měsíční online kurz. Pro všechny jeho účastníky mám tentokrát nachystané jedno velké překvapení – vlastně jsou to spíše překvapení dvě. Ty se dozvíte v připravovaném webináři na téma 5 tipů, jak nadchnout děti pro výtvarné tvoření.

Děkuji vám všem za loňské tvořivé zážitky a těším se na ty letošní. 🙂

Žádné komentáře

Vložte komentář k příspěvku